Technická pomoc – pomůcky pro zrakově postižené

O náročnosti výběru konkrétní elektronické kompenzační pomůcky pro zrakově postižené hovoříme v jiné sekci těchto stránek, a sice Poradenství.

Když už zrakově postižený člověk pomůcku získá a využívá ji, nevyhne se, byť by byl sebeopatrnějším uživatelem, technickým problémům a "provozním" zádrhelům. Co si budeme povídat: je to jenom stroj.

Vedle klientských počítačů se technické potíže nevyhnou samozřejmě ani počítačům výukovým, na kterých probíhá výuka obsluhy těchto pomůcek zrakově postiženými občany. Eye-T.cz nabízí i možnost odborné instalace či reinstalace takovýchto počítačových sestav pro zrakově postižené. Radu a pomoc najdete v sekci (Re)Instalace.

Technicky pomáhat však lze zrakově postiženým a obecně všem, kteří se této komunitě věnují, i jinak, než pomocí instalací a reinstalací. Výsledky takovéto činnosti, jako jsou např. nejrůznější rady týkající se nastavení operačního systému a aplikací, všelijakých novinek, "zádrhelů" a "špeků" utrpěných při každodenní praxi, naleznete zejména v místní sekci Ke stažení.

Menu Tech-Help